Slíbili jsme pokračování o slepičím traktoru a tady jej máte:

I přes bláznivé počasí, kdy se ob den střídaly předjarní teploty s mrazem, k nám dorazil sníh a slepičky byly dost překvapené. Po nějaké době pár odvážných zkusmo klovlo do té divné bílé věci, zatvářilo se poněkud zklamaně a brzy celé hejno znovu schoulilo peří na peří pod kurníkem.

Naštěstí jsme jim s příchodem zimních mrazíků vylepšili odpočívadlo kupou čerstvé slámy, takže dalšího dne už statečně opustily pohodlí voliéry a vydaly se na lov. Jak vidno, pařátky ale studily i jinak otužilého Lojzu.

Bez ohledu na počasí nás slepičí traktor splnil úkol na výbornou – první část nových záhonů byla z valné většiny odplevelena a řádně pohnojena. Teď stačí vybrat travní kořeny a hlavní přípravy jsou hotovy.

V tuto chvíli slepičky dojídají trávu na druhé části a již mlsně pokukují na zelenou stráň, kam jim výběh přesuneme potom.

Vajíčka jsme díky nim měli po celou zimu (byť třeba pár ob den) a, jak stoupá teplota a bují zeleň, míváme opět vajec kopu. Ať žijí slepice!

Fallon&Ronis

PS: Slepice se krmí na zeleném, dostávají zbytky z kuchyně a zimu krásně zvládly díky bio pšenici od souseda. Jeden žloudek pak dokáže obarvit celé těsto na vánočku do žluta.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *