Slíbili jsme pokračování o slepičím traktoru a tady jej máte:

I přes bláznivé počasí, kdy se ob den střídaly předjarní teploty s mrazem, k nám dorazil sníh a slepičky byly dost překvapené. Po nějaké době pár odvážných zkusmo klovlo do té divné bílé věci, zatvářilo se poněkud zklamaně a brzy celé hejno znovu schoulilo peří na peří pod kurníkem.

Naštěstí jsme jim s příchodem zimních mrazíků vylepšili odpočívadlo kupou čerstvé slámy, takže dalšího dne už statečně opustily pohodlí voliéry a vydaly se na lov. Jak vidno, pařátky ale studily i jinak otužilého Lojzu.

Bez ohledu na počasí nás slepičí traktor splnil úkol na výbornou – první část nových záhonů byla z valné většiny odplevelena a řádně pohnojena. Teď stačí vybrat travní kořeny a hlavní přípravy jsou hotovy.

V tuto chvíli slepičky dojídají trávu na druhé části a již mlsně pokukují na zelenou stráň, kam jim výběh přesuneme potom.

Vajíčka jsme díky nim měli po celou zimu (byť třeba pár ob den) a, jak stoupá teplota a bují zeleň, míváme opět vajec kopu. Ať žijí slepice!

Fallon&Ronis

PS: Slepice se krmí na zeleném, dostávají zbytky z kuchyně a zimu krásně zvládly díky bio pšenici od souseda. Jeden žloudek pak dokáže obarvit celé těsto na vánočku do žluta.


2 komentáře

Veru · 31.7.2020 v 13:16

Ahoj, moc by mne zajímalo, jak máte vyřešený ten přesunovací plotek pro Váš živý traktor? =o)
A jak je vysoký, vypadá nízko, ony to nepřeskočí, mají přistřihlá křidélka??
A lišky na takový ´´samotě´´ jsou hodné??

Díky moc, jedinej komentář a hned se samýma ´´strašičema´´, že?
Moc díky, Veru

    Fallon&Ronis · 3.8.2020 v 17:47

    Ahoj,

    plotek venkovní ohrádky je zatím 60cm, protože na noc slepice zavíráme do voliéry a ohrádku máme vlastně pořád na očích. Plotek je připevněný tyčkami, které se jen přebouchají palicí na nové místo. Kohout chvíli přeskakovat zkoušel, ale odnaučili jsme ho to. Všechny slípky mají zastřihlá pírka, ale to by jim ve skákání moc nezabránilo – kompost, který mají v ohradě je mnohem vyšší a skáčou na něj bez potíží :-). No a lišku máme za souseda, takže voliéra na noc nebo když jsme celý den pryč je nutnost. Později chceme vyrobit putovní voliérku na kolečkách, co by se dala stěhovat po pozemku bez obav z dravců. Tak časem budeme moct sdílet více.

    Fallon

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.