11.-13.11.2016

Na svatého Martina bývá bílá krajina! Sníh sice v pátek až na pár míst roztál, přesto paní Zima sáhla do kapes a vypustila o víkendu první mrazíky. Všem ranním ptáčatům, která se slétla v sobotu po rozbřesku na Housce, tak pěkně zčervenaly tváře. Naštěstí kachlový sporáček chytl na první pokus a bez kouření. Devět hrdinů si tedy v teple rozdělilo úkoly, náš velký poklad usnul schován pod vrstvami oděvu a hurá ven!

Muži Tvořitelé se nadšeně pustili do vztyčování nových hradeb v již zcela provaleném úseku, zatímco ženy v sobě probudily Ničitelku a zahájily boj s dosud stojícím opevněním. Za zvuku benzínového vrtáku, motorové pily, seker a praskání dřeva pokojně uběhlo dopoledne korunované kachnou se zelím a bramborovým knedlíkem, sekanou s pečeným bramborem a sklenkou piva pro lepší zažití.

Takto posilněným rekům odpoledne neodolaly ani houževnaté, všemi alchymistickými jedy napuštěné pražce. Silou Herkulovou byli dotyční obři, chtě nechtě, vytahováni jeden po druhém ze svých hliněných lůžek. Uvolněný prostor se záhy dočkal obroubení krajkou z lesnického pletiva. Celá strana podél panské cesty je tedy nyní chráněna proti lapkům jakéhokoli druhu.

Řádně „provětraným“ hrdinům bylo potěšením sesednout se večer kolem kulatého stolu a při družném hovoru vyhnat šálkem čaje s vůní dalekého východu i ty nejposlednější zbytky chladu.

Následujícího jitra zazářila krajina jinovatkou. Mrazem zpevněná země sice představovala lehkou komplikaci při budování, zato však ideální terén pro přepravu čtvrt metrákových smrkových polen od stávajícího hradiště do lesní divočiny. I stalo se. Kolem poledního ležel rozporcovaný velikán už na svém správném stanovišti pod korunami mladých boučků a dubů.

Zbytek dne byl pak věnován čištění hranice na půlnoční straně, při čemž ženy nadšeně uzmuly křovinořez a s výrazem bohyně Kálí kosily nepřátelské trsy trav a křovin, až za nimi zůstávala jen holá bitevní pláň. Muži se rovněž věnovali demoliční terapii, rozebírajíce na dílce, prkna a třísky popadané opevnění. Než padl soumrak, byla celá polovina linie připravená k osazení novými hradbami.

Předsevzaté družinka bravurně zvládla z 25% a zároveň pomohla 100% vyklidit louku pro orbu i plánované bourání, za což všem účastníkům patří upřímné díky 🙂

Těšíme se zase příště na viděnou, na dlabanou i na čajovanou! 😉

Fallon&Ronis


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.