Trvalo hodnou chvíli, než jsme pro stavbu tvrze našli pomocníky, kteří se práce nebojí a do čeho se pustí, to dělají poctivě. Jmenují se Miro a Miša a pochází z Ukrajiny. Milují domácí produkty, ze své vlasti dobře znají dřevěné chaloupky s hliněnou pecí a jsou zvyklí, podobně jako my, si většinu všeho, co potřebují, sami vyrobit. Rytíř má tedy k ruce další dva páry silných paží a tak nám stavba krásně přibývá před očima.

Krom toho nám Miro s Mišou připomněli dobrodružný rok 2015, kdy naše boty neustále klepaly na dveře a my, každý sám i posléze společně, procestovali téměř půl roku. Po Indii, Švédsku, Francii i Ukrajině, kde jsme strávili času nejvíce. A protože zakarpatské putování patří mezi splněný sen z Rytířova dětství, o jehož průběhu vedl poctivě deník, rozhodli jsme se podělit se znovu o toto dobrodružství s vámi. Každý týden tedy zveřejníme jeden článek – Rytířův zápisek včetně fotografií, abyste jeho slovy a jeho očima okusili krásy i strasti bývalé Podkarpatské Rusi.

Máte-li chuť, ponořte se na chvilku spolu s námi do rozkvetlých luk, průzračných potoků a ticha hlubokých hvozdů. Příběh o cestě za dětským snem právě začíná….

Cesta už se blíží

Tak konečně, se skoro měsíčním zpožděním budu vyrážet. Datum jsem si určil toto úterý 2.6.  (2015).

Jak jsem s nepříjemným překvapením zjistil, nic v našem státě nejde tak rychle, jak jsem si původně představoval. Třeba v uplynulém týdnu jsem ještě řešil reklamaci za přepis energií (elektřina/plyn) po prodeji domu na nového majitele.  Najednou místo přeplatku na zálohách, co jsem tam měl, po mně chtěli nedoplatek v řádu tisíců korun… Ale vše už je naštěstí úspěšně vyřízeno.

Momentálně dolaďuju seznam věcí s sebou, které vzít a které naopak vyřadit. A hlavně, co ještě bude zítra třeba zařídit, byť to jsou už jen drobnosti, abych mohl s klidem na několik měsíců zmizet.

Začínám pociťovat lehkou nervozitu a obavy. Ale vše úspěšně přebíjí nadšení.

Těším se na volnost během cesty, na nové zážitky. Nu a i na to, že si pravděpodobně občas sáhnu hluboko do rezerv, jak fyzických tak i psychických. Ale vím, že vše úspěšně překonám a vrátím se živ a zdráv :).


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.