Tak už mám v novém pasu první krásné červené razítko vstupu na Ukrajinu. Pasová prohlídka na Ukrajinské straně probíhala na chlup stejně jako na Slovenské. S jedním malým rozdílem, že tentokrát sebrali pas i mně. Do Užhorodu jsme nakonec dorazili místo v 16:10 asi o hodinu a půl později.

Mé první pocity? Lehký zmatek 😀
Chvíli jsem se rozkoukával a řešil co dál. Nu a pak jsem se rozhodnul: Na dnešek si najdu ubytování, ať stále nepobíhám s krosnou, a zítra se posunu dál.

Při jízdě městem jsem si všiml hotelu, tak jsem se kousek vrátil a zamluvil si pokoj na jednu noc. Domluva docela ušla, hlavně proto, že recepční rozuměl slovensky 😀

Pohled z mého pokoje v devátém patře

Ubytoval jsem se (pokoj sice jeví známky opotřebení, ale je slušný a čistý) a vyrazil na průzkum města.

A to velké v pozadí je hotel

No musím se přiznat, že Užhorod mě nadchnul 🙂
Spousta malých obchůdků, na ulici co chvíli stánečky nabízející od květin přes ovoce až po sýry a mléko či třeba domácí lízátka. A různé jiné věci. I vůně v ulicích je tu jiná než u nás.

Chvíli jsem bloumal ulicemi a pak začal hledat kde koupit místní SIM kartu. Byl jsem ve dvou obchodech přímo operátorů, ale nějak jsme se nebyli schopní dorozumět. Nevěděli, jaké mají pokrytí, zda je to SIM jen na internet nebo i volání, a do toho jazyková bariéra, kdy jsem zjistil, že se mi sice správná slovíčka vybavují, ale až tak pět minut poté, co byly potřeba 😀

Ale pak jsem narazil na malý obchůdek, přesněji servis mobilů. Zkusil jsem tam zajít… a paráda. Nejen že tam pochopili co přesně chci, ale navíc tam měli i karty od více operátorů a tak mi dali tu, co by měla mít nejlepší pokrytí. A hned mi to vše i v mobilu aktivovali. Paráda.
Procházel jsem se dál, až pak zašel do jedné restaurace na večeři. Bohužel už nedělali nic jiného než pizzu. Ale byl jsem hladový jako vlk a už jsem seděl, tak jsem si dal i tu pizzu a místní pivko k tomu. Oboje bylo výborné.

A jaké že tu jsou ceny? Podobné a levnější než u nás. Za 1Kč je zhruba 1,2UAH já to pro zjednodušení stejně počítám 1:1
Ubytování v hotelu 290,- za noc
Pivko od 16,- po nejdražší české za 28,-
Pizza od 60,- já měl za 70,- klasiku co si dávám u nás za 120,-kč
SIM karta mě vyšla na 62,- s 1,5Mb dat a nějakým voláním a SMS zdarma k tomu, na měsíc.

No nakonec jsem se rozhodl, že si připlatím ještě jednu noc. Zítra pořádně prolezu město, třeba dnes jsem šel kolem jedné moc zajímavě vypadající cukrárny, tak ji půjdu zítra prozkoumat 😉
A do hor a lesů vyrazím pozítří.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.