Sotva jsme si stačili užít ten předchozí a už tu máme nový rok. Přesto stojí za to se ohlédnout. Uplynulý půlrok jsme totiž kromě tradičních akcí připojili i pár novinek a mezi stálými účastníky našich akcí přivítali nové milé tváře. Ale pěkně popořádku.

První novinkou bylo Putování po zahradách. Během léta, kdy všechno bují, kvete a začíná plodit, jsme navštívili první čtyři zahrady z našeho sousedství – tři na Dolní Housce a jednu na Blatcích. Hlavní cíl – inspirovat se navzájem a pokochat se pestrobarevnou letní krásou, jsme úspěšně splnili. Procházky končily společným posezením, výměnou rad a typů na pěstování i obecným povídáním o všem možném. Děkujeme moc všem hostitelům, kteří se s námi odvážně pustili do neznámých vod a bez ohledu na počasí dopluli se všemi hosty do radostného závěru každého vycházkového dne.

18.9. proběhla další novinka roku 2022 a to první ze série Cestovatelských okének, která vznikají ve spolupráci s putování milovnými sousedy. Jsme kraj zajímavých lidí, mimo jiné cestovatelů a dobrodruhů, a bylo by škoda to pominout :-).
Víťa s Pepou pro nás přichystali přednášku o Římě, bohatě doprovázenou fotografiemi známých památek, uměleckých kousků v galeriích, ale i zapadlých koutů, kam málokdy vkročí noha turisty. Odcházeli jsme znalejší a natěšenější na další dobrodružství.
Zároveň Blanka přinesla momentálně dostupné ukázky ruční tvorby, do které bychom se mohli společně pustit. Provedli jsme průzkum a největší zájem je zatím o tvorbu jednoduchých střihů na šaty/košile a bosoboty pro dámy i pány (a případné společné šití). Možnosti jsou takřka nekonečné, tak se směle přidejte s vašimi návrhy i vy 😉

Cestovatelská okénka, stejně jako všechny ostatní akce Holek a kluků ze samot, jsou otevřená všem věkovým kategoriím a rodiče s dětmi jsou vřele vítáni. Děti patří k životu stejně jako touha po poznání a my jsme osobně ověřili, že se děti na akcích nejen zabaví, ale obohatí společnost o mnoho jedinečných postřehů.

8.10. přišla třetí a poslední novinka tohoto pololetí, historicky první Housecký bleší trh, doprovázený výměnou domácích produktů a výpěstků. Ani pošmourné odpoledne neodradilo návštěvníky od směňování, veselého klábosení a popíjení vynikajících specialit, které pro všechny připravil náš člen a úžasný kavárník Pavel.
I tato akce nás svou atmosférou nadchla a rozhodně ji zařadíme do pravidelných aktivit.

22.10. jsme jsi užili již druhou Slavnost sklizně. Krásně vyzdobené stoly, čerstvě vylisovaný mošt, právě upečený bochník chleba, koláče, slané mňamky, letošní med i koštování medoviny a ořechovek dle různých rodinných receptur… A k tomu drobné tvoření z přírodnin s neodmyslitelnou vůní čaje a kávy. Takové to bylo, dámy a pánové. Doufáme, že se tak budeme scházet ještě dlouhá léta. Protože není nic lepšího, než podělit se o svou radost s přáteli. Těmi starými i těmi, které teprve potkáme.

12.11. se hlavně tvořilo. Při taktéž druhém Adventním tvoření lilo jako z konve, blesky křižovaly oblohu a většinu aktivních členů sklátila únava nebo nějaká choroba. Takže jsme se sešli jen ve třech, s třemi pytli větví, proutí, šípkových snítek, šišek, kaštanů, židovských třešní a březových koleček. O zábavu jsme měli postaráno a vedle věnců jsme rovnou udělali i pár drobností na okna sálu, abychom svou troškou přispěli k podzimní výzdobě a zútulnění místa, kde se můžeme scházet.

17.12. nás čekalo pro ten rok poslední setkání a to Předvánoční posezení s ochutnávkou a výměnou cukroví. Co vám vyprávět, byl to sladký podvečer 🙂 Výběr toho nejlepšího, co už stihl kdo upéct a ukuchtit, mizel pod rukama. Zdobili jsme s dětmi perníčky, popíjeli svařený mošt a těšili se společností v jindy rušném adventím čase.

Všem přejeme štastný a laskavý rok Vodního zajíce (podle čínského horoskopu). Ať si společně s ním užíváme rodinnou pohodu, těšíme se z úrody a nádherné krajiny kolem nás a s lehkostí přeskočíme jakékoli překážky, které bychom snad na naší cestě rokem potkali.

Těšíme se s vámi všemi brzy na viděnou
Víťa a Blanka
(organizátorky)


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.