Sotva jsme se rozloučili s létem a už tu máme nový rok. A protože zima nás stále drží spíš doma u kamen, je ideální čas zavzpomínat si, co všechno jsme v minulém půlroce společně zažili.

V létě se konaly již po druhé PROCHÁZKY PO ZHRADÁCH
Vedle tradičních zákoutí jsme se nově směli podívat na kořenovou čistírnu na zahradě paní Ivety na Blatcích. Sešlo se nás tam pěkných pár zvědavců a vedle hostitelky se nás ujal i tvůrce zmíněné čistírny, pan Michal Šperling z KORENOVA-CISTICKA.CZ, který nám více jak hodinu přednášel o tom, jak vše funguje, a ukazoval nám jednotlivé části čistírny včetně nádherně květoucích kořenovkových záhonů. Bylo úžasné na vlastní oči vidět, jak lze veškerou dostupnou vodu zadržet, přečistit a znovu použít bez jakéhokoli zbytečného plýtvání.

16.9. proběhlo „MÝDLENÍ: ANEB DOMÁCÍ MÝDLO SNADNO A BEZPEČENĚ“
Naše obec má ohromné štěstí, že v ní žije tolik šikovných a zajímavých osobností. Tak například Vláďa, který vedle včelaření a pečení vynikajícího kváskového chleba ještě vyrábí domácí mýdla. A protože je původní profesí chemikem, byl tak hodný a uspořádal pro nás dílnu, kde nám vše krok za krokem vysvětlil a ukázal. Děti směly hotové dílo (již uzrálý vzorek) nakrájet, takže jsme odcházely s kouskem voňavého mýdla a představou, že nutně potřebujeme vyrobit mýdlo vlastní :-).

7.10. ve spolupráci s naší obcí proběhlo „VÍTÁNÍ PODZIMU“ v jehož rámci krom sousedského posezení u ohně vznikla venkovní galerie fotografií Kokořínska, výtvorů z tvořivé dílny (připravené pro hosty) a autorských básní inspirovaných podzimem. Rovněž jsme vyhlásili 1. ročník soutěže O NEJLEPŠÍ PODZIMNÍ KOLÁČ s prostorem pro fantasii zúčastněných, díky čemuž se sešla pestrá sbírka lákavých děl, sladkých i slaných. Každý soutěžící si odnesl diplom a vítězka i pěknou cenu.

14.10. jsme si užili hned dvě události – „SLAVNOST SKLIZNĚ“, po které následovala přednáška Ing. Ladislava Pořízka ze správy CHKO „VLCI NA KOKOŘÍNSKU“
Byť jsme pro všechnu organizaci nestihli fotit, byl sál plný dospělých i dětí (jim všechna čest, neboť s přehledem zvládly i nelichotivé fotografie z vlčího působení v našem kraji). Odcházeli jsme bohatší o mnoho informací a s uvědoměním, že pokud budeme jako lidé přemýšlet dopředu a vhodně plánovat, můžeme předejít většině konfliktů s těmito chráněnými šelmami.

18.11. proběhlo již tradiční ADVENTNÍ TVOŘENÍ

Potom jsme si už jen zazpívaly u rozsvícení vánočního stromku a nastal konec roku.
Teď zbývá vymyslet a nachystat akce nové a budeme se zase těšit se všemi na viděnou 😉

Blanka a Víťa


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.