13.-16.10.2017

Bylo nebylo, jedna Víla se rozhodla, že je třeba začít s osvobozováním zahradníky zotročených Entů. A jelikož Víly umí snít opravdu ve velkém, přivezl Rytíř chtě nechtě z daleké Plzně 113 malých enťátek – 102 miminek do jeslí a 11 větších do volné louky. Hezky je napojili, sezvali rostlinomilné známé a jali se podpořit ona chůďátka pomocí zpravokořeňování ve zbavování se cizí podnože.

Prvého dne dorazily tři odvážné hobitky – Viola Handlová, Polly Pantoflíčková a Irith Zimostrázová, které pracovaly do úmoru od svačny ke svačině, až se nakonec podařilo uvelebit v zemi hned 35 stromků. Nu a jen se v pozdním odpoledni proneslo „Pro dnešek končíme“, ozvalo se z palantíru: „Jsme u brány, kde jste vy?“ To dorazila elfí družina Vojtěch Domin a Elsa oblažit durhy po těžké dřině trochou hudby :-). Veselá společnost se rozešla před desátou večerní.

Ráno raníčko vyhnalo sluníčko Rytíře s Vílou opět na zahrádku. Skříteček vydatně pomáhal spánkem i házením hlíny, takže v následujících 2,5 dnech našla své místo všechna enťátka. 10+3 třešně, 1+1 višně, 8+4 slivoně, 23+3 hrušně a 58 jabloní. Zbývá jen přát jim pěkné zakořenění a poděkovat všem za pomoc a příjemnou společnost 😉

Fallon&Ronis


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.